Zespół KUREK MICHERA ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI powstał we współpracy indywidualnej kancelarii adw. Tomasza Kurka oraz spółki Adwokat Franciszek Michera Kancelaria Adwokacka S.K.A. Łączymy doświadczenie zdobywane od 1 stycznia 1992 roku z nowoczesną i innowacyjną obsługą klienta. Kancelaria specjalizuje się w doradzaniu Klientom polskim i zagranicznym, zapewniając obsługę prawną w języku polskim i angielskim. Świadczymy pomoc prawną dla osób fizycznych, jak również zajmujemy się stałą obsługą podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Zdobyliśmy doświadczenie w sprawach budzących zainteresowanie mediów i opinii publicznej, dokładając wszelkich starań aby odważnie i stanowczo stawać w obronie praw i wolności reprezentowanych Klientów.

Tomasz Kurek

Adwokat
W 1978 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
W 1982 r. zdał egzamin sędziowski.
W 1986 r. uzyskał uprawnienia radcy prawnego.
W 1991 r. wpisany na listę adwokatów w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Warszawie pod numerem 687.

Biegle włada językiem angielskim i dobrze rosyjskim.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie nieruchomości i budownictwa oraz prawie gospodarczym i administracyjnym. Jest autorem licznych publikacji.

Prowadzi sprawy cywilne, gospodarcze, postepowania sądowe i administracyjne.

W latach 1986-1992 Tomasz Kurek prowadził indywidualną kancelarię prawną.
W latach 1992–1998 był członkiem zespołu nieruchomości kancelarii Wardyński i Wspólnicy, którym następnie w latach 1999-2000 kierował.

Od stycznia 2001 r. do kwietnia 2006 r. kierował 12-osobowym zespołem nieruchomości i projektów infrastrukturalnych w kancelarii Baker McKenzie Gruszczyński i Wspólnicy. Od maja 2006 r. do lipca 2012 r. kierował 26osobowym Departamentem Nieruchomości i Inwestycji Budowlanych w kancelarii CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta Spółka komandytowa.

Od sierpnia 2012 r. prowadzi własną kancelarię adwokacką.

Franciszek Michera

Adwokat i Radca Prawny
Adwokat i radca prawny – ekspert w zakresie karnych i cywilnych sporów sądowych (litigation). Absolwent WPiA UW. Współautor komentarza do Kodeksu postępowania karnego.

Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w międzynarodowych korporacjach – Baker & McKenzie i CMS Cameron McKenna, jak również prowadząc indywidualną praktykę prawniczą.

Wyjątkową odwagą zdobył uznanie w sprawach budzących zainteresowanie mediów i opinii publicznej.

Dorota Kurek-Michera

Adwokat i Radca Prawny
Notariusz w latach 2013-2015. Obecnie członek Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz Izby Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka WPiA UW.

Specjalista z zakresu prawa zobowiązań, nieruchomości oraz prawa spadkowego.

Autor publikacji dot. budowlanego procesu inwestycyjnego. W swej praktyce skupia się na problematyce podziału majątku wspólnego i dokonania rozliczenia nakładów.

Katarzyna Szymańska-Misztela

adwokat
Przed rozpoczęciem wspajmowała stanowisko asystenta sędziego w Sądzie Okręgowym w Warszawie oraz Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga w Warszawie. W Izbie Adwokackiej w Warszawie odbyła aplikację adwokacką, którą ukończyła zdając egzamin zawodowy.
Swoje zainteresowania zawodowe skupia wokół prawa rodzinnego i gospodarczego.
Specjalizuje się w procesie sądowymi i postępowaniu mediacyjnym. Absolwentka zarówno Wydziału Prawa, jak i Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW. Zajmuje się stwierdzeniami nieważności małżeństwa kościelnego.

Anna Zwierzyńska

Radca Prawny
Absolwentka WPiA UW oraz Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego na WPiA UW. Specjalizuje się szeroko pojętym prawie gospodarczym i prawie pracy. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze klientów korporacyjnych oraz w świadczeniu pomocy prawnej w języku angielskim i niemieckim.

 

Antoni Michera

aplikant adwokacki
Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Absolwent WPiA UW. Antoni łączy odbywanie aplikacji pod patronatem adw. F. Michery, z pracą w dziale prawnym największego państwowego eksportera sprzętu i uzbrojenia.

Michał Porycki

aplikant adwokacki
Aplikant adwokacki. Bogate doświadczenie zawodowe zdobył m.in. w Deloitte Legal, DLA Piper, Clifford Chance, Wardyński & Partners oraz PARP. W naszym zespole zajmuje się w szczególności optymalizacją finansową przedsiębiorstw.

Monika Biernat

Prawnik
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Uniwersytecie Warszawskim.