ZNAJDŹ ODPOWIEDŹ NA SWOJE PYTANIE:

P
Jak przygotować się na pierwsze spotkanie w kancelarii?
O Na pierwsze spotkanie przygotuj jak najwięcej dokumentów związanych ze swoją sprawą. Przemyśl co chcesz dzięki naszej pomocy osiągnąć – jaki jest np. pożądany przez ciebie rezultat końcowy postępowania przed sądem. Jeśli współpraca ma dotyczyć stałej opieki prawnej określ listę czynności lub zadań naszej kancelarii.
P
Nie wiem czy stać mnie na poradę i nie chciałbym niepotrzebnie umawiać się na spotkanie. Czy mogę uzyskać wycenę telefonicznie?
O Istnieje możliwość uzyskania wyceny telefonicznie, bądź e-mailowo. W tym celu, dobrze byłoby przygotować listę czynności, które Klient chciałby zlecić prawnikowi. Przykładowo, jeżeli Klient chciałby aby adwokat napisał pozew i wziął udział w rozprawie – najlepiej przygotować krótki opis wskazujący na to, czego dotyczy sprawa i wskazać te dwie czynności jako zakres proponowanej współpracy. Pozwoli to dokładniej i lepiej określić ewentualne wynagrodzenie.
P
Nie mogę stawić się na spotkanie w godzinach Państwa pracy. Czy jest możliwość indywidualnego umówienia się poza Państwa kancelarią lub poza godzinami pracy kancelarii?
O Na spotkanie z prawnikiem można umawiać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. W wyjątkowych sytuacjach można, po wcześniejszej konsultacji telefonicznej, indywidualnie umówić się na spotkanie o innej porze lub w innym miejscu.
P
Jak wygląda współpraca kancelarii z klientami spoza Warszawy? Czy wpływa to na koszty?
O Fakt, że klient jest spoza Warszawy nie ma wpływu na stawkę wynagrodzenia dla Adwokata. Jednakże, należy brać pod uwagę okoliczność, że aby udzielić pomocy prawnej poza Warszawą Prawnik będzie musiał poświęcić więcej czasu (m.in. na dojazd), w związku z czym ogólne koszty pomocy prawnej mogą w tym zakresie ulec powiększeniu.
P
Czy jest możliwość udzielenia porady telefonicznej bądź drogą elektroniczną?
O Nie udzielamy porad prawnych drogą telefoniczną, na czacie, ani poprzez wiadomości e-mail. Tymi drogami udzielamy odpowiedzi na temat, czy Kancelaria zajmuje się daną kategorią spraw, ile kosztowałaby porada prawna lub inna czynność Kancelarii i kiedy można umówić się na spotkanie z Adwokatem.
P
Czy na pierwszym spotkaniu dowiem się dokładnie jakie mam szanse wygranej?
O Żaden prawnik nie jest w stanie dokładnie określić szans wygranych w postępowaniu. Na postępowanie sądowe składa się bowiem wiele niezależnych od siebie czynników, które w różny sposób rzutują na wynik postępowania. Jednakże, jeżeli dokładnie i dobrze przygotujesz się na spotkanie, przyniesiesz wszelką dokumentację dotyczącą sprawy i określisz swoje potrzeby, adwokat będzie mógł określić najdogodniejszą dla Ciebie drogę postępowania i wskazać jakie jest prawdopodobieństwo wygrania sprawy.
P
Jak długo potrwa załatwienie mojej sprawy?
O Czas od momentu zgłoszenia się do nas do uzyskania rozstrzygnięcia w sądzie zależy od wielu czynników. Istotna jest zarówno komplikacja sprawy wpływająca np. na przygotowanie przez nas pozwu lub np. dokumentów w postępowaniu administracyjnym, jak i aktualne terminy sądowe. Gwarantujemy Ci rozpoczęcie prac nad Twoją sprawą w ciągu 2 tygodni od podjęcia przez Ciebie decyzji o powierzeniu nam swojej sprawy. Na pierwszej wizycie podamy ci przybliżone terminy rozstrzygnięcia w oparciu o naszą znajomość funkcjonowania sądów i możliwe działania organów administracji oraz twoich ewentualnych przeciwników w sporze.

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

Wypełnij poniższy formularz i umów się na spotkanie.